Zalaegerszegen nyert rangadót a Falco KC Szombathely

0
4
Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 64-90 (18-20, 16-15, 16-21, 14-34)

A Falco-Vulcano Energia KC Szombathely kosárlabda csapata Zalaegerszegen nyert 26 ponttal a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján.

Zalakerámia ZTE KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely
64-90 (18-20, 16-15, 16-21, 14-34)

Zalaegerszeg, zárt kapuk mögött. Játékvezetők: Kapitány Gellért, Farkas Gábor, Minár László Balázs. MKOSZ ellenőr: Fekete László.

Zalakerámia ZTE KK: Duren 15/6, Delas 9, Bonifert 3/3, Vuko 16/6, Glenn 4. Csere: Simon 5, Plézer 2, Völgyi -, Polster -, Szabó 10/3, Szalay -, Csuti -. Vezetőedző: Ante Nazor

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely: Anderson 6/3, Benke 11/3, Doktor 6/6, Milosevics 5/3, Searcy 18. Csere: Váradi 19/9, Perl 14, Kovács 5, Lake 6, Dancsecs -. Vezetőedző: Gasper Okorn

A zalaiak három negyeden keresztül jól tartották magukat, ám az utolsó játékrészt húsz ponttal elveszítették. A mezőny legeredményesebb játékosa a vendégek válogatott kosarasa, Váradi Benedek volt 19 ponttal.

Koronavírusos megbetegedések miatt a ZTE a negyedik, a Falco pedig csupán a harmadik meccsét játszotta a mostani bajnoki évadban.

Online statisztika: ZTE – FALCO (64-90) (webpont.com)
MKOSZ statisztika: Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége – MKOSZ (hunbasket.hu)